გაიცანით გასული სასწავლო წლის კურსდამთავრებული მედალოსნები გურიიდან

gurianews.com

21-ს ქვევით

გაიცანით გასული სასწავლო წლის კურსდამთავრებული მედალოსნები გურიიდან

იანვარი 29
16:14:25 2019

განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრ მიხეილ ბატიაშვილის ბრძანებით, 2017-2018 სასწავლო წელს სკოლადამთავრებულ 3 697 წარჩინებულ მოსწავლეს ერგო  ოქროსა და ვერცხლის მედალი. აქედან ოქროს მედალოსანია 2 638 მოსწავლე, ხოლო ვერცხლის  _ 1 059 მოსწავლე. 

გურიის რეგიონში გასული სასწავლო წლის კურდსამთავრებულებს შორის სულ 74 მედალოსანია. აქედან 60 ოქროსმედალოსანია, ხოლო 14-ვერცხლის.

გასული სასწავლო წლის ოქროს მედალოსნები ლანჩხუთიდან არიან:

ნიკოლოზ იმნაძე-იოანე ნათლისმცემლის სასულიერო გიმნაზია; ლუკა ნიკოლაიშვილი- აცანის საჯარო სკოლა; შუხუთის საჯარო სკოლა- ნანი დოლიძე; ჩიბათის საჯარო სკოლა- თენგიზ პატარაია; ჩოჩხათის საჯარო სკოლა-  თამარ სივსივაძე; მანანა ებრალიძე, ნატა იმნაძე, ნატა ხოფერია, ნინო ტუღუში-პირველი საჯარო სკოლა, ხოლო  თეა ლომაძე, ლიკა ბზეკალავა, მარიამ მარშანიშვილი, ნიკოლოზ წილოსანი-მესამე  საჯარო სკოლა.

ოზურგეთი:  გაბრიელ ეპისკოპოსის  სამრევლო სკოლა- მარიამ მელუა; წმინდა ნინოს სახელობის სამრევლო სკოლა- მარიამ ბერაძე, ანი გოლიაძე, ნიტა ცერცვაძე; შემოქმედის საჯარო სკოლა- ლადო შაფაქიძე,;#2 საჯარო სკოლა- ნინო ელიაძე, ზურაბ ვაშალომიძე, ელენე ინწკირველი, ნანო კოროშინაძე, მარიამ მახარაძე, გიორგი მგალობლიშვილი, მარი სამსონია, მარიამ ურუშაძე, მარიამ ყაზაიშვილი, ჯემალი შარაძე, ნიკოლოზ შაფაქიძე, საბა ჭელიძე, ლაითურის საჯარო სკოლა- გიორგი ბერიძე, მელანო ბერიძე;  ურეკის საჯარო სკოლა- ანა ჭყონია, ანა ხიდიბეგიშვილი; ვაკიჯვრის საჯარო სკოლა- ნატა სიამაიშვილი; ლიხაურის საჯარო სკოლა- მარიამ აბაშიძე, თამარ ვაშაყმაძე;  მელექედურის საჯარო სკოლა- მერი ანდღულაძე;  ცხემლისხიდის საჯარო სკოლა- მარიამ გაგნიძე; #1 საჯარო სკოლა- ნინო კობიძე,  ესმა სკამკოჩაიშვილი, ანი ურუშაძე, ნათია ქობულაძე, ნინო ქობულაძე. #3 საჯარო სკოლა- რუსუდან ანთიძე;  #4 საჯარო სკოლა- ანი ბასილაია, ანა ბილოხოძე, ერეკლე მექვაბიშვილი, ლუკა ცერცვაძე; #5 საჯარო სკოლა- გიორგი კალანდაძე.

ჩოხატაური:  სამრევლო სკოლა--ეფემია ხაბეიშვილი. #1 საჯარო სკოლა- ვაჟა ბერძენიშვილი, დალი თავართქილაძე, ლაშა-გიორგი კალანდაძე, ლიკა კვაწანტირაძე, გივი მდინარაძე, დავით ცინცაძე. ჩაისუბნის საჯარო სკოლა- თათია თავბერიძე, ნინო მახარაძე, გვანცა ჟღენტი.

ვერცხლი აცანა-ბექა ჩხაიძე, თამარ ჩხაიძე, სალომე დუმბაძე. სუფსის საჯარო სკოლა- ტატო ჯიჯიეშვილი; ზაურ თოდუა- ღრმაღელის საჯარო სკოლა; თამაზ წილოსანი, თეა დვალიშვილი, ლელა ჭეიშვილი.

ოზურგეთი ურეკის საჯარო სკოლა-ციური კუკესიანი, მერიის საჯარო სკოლა- ნინო ბურჭულაძე, ცხემლისხიდის საჯარო სკოლა ნათელა გოლიაძე, #4 საჯარო სკოლა- ანა გოგორიკიძე, გიორგი ცხომელიძე.

ჩოხატაური- #1 საჯარო სკოლა- მარიამ გიორგაძე, თამთა თავართქილაძე, გიორგი მრელაშვილი.



არქივი